TÜRKİYE’NİN
YÜKSELEN DEĞERİ
KAYA HOLDİNG

TURİZM

Turizm, Kaya Holding’in öncelikli faaliyetlerini sürdürdüğü yatırım sektörüdür. Kaya Hotels & Resorts, gerçekleştirdiği benzersiz projelerle sadece Kaya Holding’in değil Türk turizminin de hayat damarlarından biridir.

Antalya’nın ilk 5 yıldızlı otelini Kaya Side ile gerçekleştiren Kaya Hotels & Resorts, bugün Türk turizmine toplam 13 otel, 18 delikli bir golf sahası ve 14.000 yatak kapasitesiyle uluslararası kriterlerde hizmet vererek sektörünün öncü kuruluşu olmayı sürdürmektedir. Türk turizminin geleceğine yönelik yatırımlarıyla tanınan Kaya Hotels & Resorts’un hayata geçirdiği birçok proje, sektörde öncüdür.

Kaya Holding, otellerini sadece inşa etmekle kalmayıp, işletmesini de başarı ile kendisi gerçekleştirmekte ve vaat ettiği kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına devam etmektedir. Mülk sahibi olması bakımından Türkiye’nin en büyük ve bir numaralı otel zinciri olan Kaya Hotels & Resorts, yılın 365 günü, 4 mevsim otelcilik anlayışıyla Türkiye’nin kuzeyinde, güneyinde ve KKTC’de kusursuz hizmet vererek yerli ve yabancı turistlerin hizmetindedir.

Kaya Hotels & Resorts Avrupa’nın en büyük otel zincirleriyle yapmış olduğu anlaşmalarla birlikte sektördeki yerini daha da sağlamlaştırmıştır. 2001 yılında şehir otelciliğinde Ramada grubuyla yapılan franchise anlaşması neticesinde Kaya Ramada Plaza İstanbul hizmete açılmıştır. 2008 yılında Almanya’nın en büyük tur operatörlerinden Rewe grubuna bağlı Calimera Hotels ile franchise anlaşması imzalanmış ve bunun neticesinde Calimera Kaya Side hizmete açılmıştır. Bununla beraber dünyanın sayılı otel zincirlerinden ve Avrupa’nın en büyük tür operatörü TUI’nin %49 hissesine sahip olan Riu otelleriyle yapılan stratejik işbirliği anlaşması çerçevesinde Antalya’da Hotel Riu Kaya Belek markasıyla 2010 yazından itibaren hizmet vermektedir. Orta vadede Türkiye’nin çeşitli turizm bölgelerinde ortak büyüme kararı alınmıştır.

2010 Eylül ayında İzmir’in en büyük kongre merkezini de içinde barındıran Kaya İzmir Thermal & Convention Otel, 2011 Aralık ayında ise Türkiye’nin en ihtişamlı kış oteli Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort hizmete girmiştir.

Kaya Palazzo Belek, lüksün ve ihtişamın yeni merkezi olarak Temmuz 2013’te Belek’te misafirlerine kapılarını açmıştır.

2017’de ise Ankara Çankaya’da Kaya Palazzo Hotel & Convention ve KKTC Girne’de Kaya Palazzo Resort hizmete girecektir.